درباره من


دکتر علیرضا حسن نژاد


متخصص طب ورزشی و آسیب های عضلانی اسکلتی
رتبه اول بورد تخصصی از دانشگاه علوم پزشکی تهران
عضو انجمن درد آمریکا

سال ۱۳۸۴ در کنکور رشته پزشکی دانشگاه علوم پزشکی کرمان پذیرفته شدم. در سال ۱۳۹۱ از رشته پزشکی فارغ التحصیل شدم و بعد از شرکت در امتحان رزیدنتی به دلیل علاقه به حیطه musculoskeletal (عضلانی- اسکلتی)، رشته طب ورزشی را انتخاب نمودم. در سال ۱۳۹۲ دوران دستیاری خود را در رشته طب ورزشی دانشگاه علوم پزشکی تهران شروع کردم. در این دوران فعالیت خود را در مطالعات و کار بالینی بیشتر در حیطه آسیب‌ها و مشکلات عضلانی – اسکلتی متمرکز نمودم و در سال ۱۳۹۵ موفق به کسب عنوان دستیار برتر علمی در جشنواره علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران شدم. همچنین با توجه به مشارکت در نگارش دو کتاب و شرکت در انجام طرح های تحقیقاتی در دوران دستیاری توانستم عنوان دستیار برتر پژوهشی را در جشنواره پژوهشی بیمارستان امام خمینی تهران کسب کنم. در سال ۱۳۹۶ با کسب رتبه اول برد تخصصی در رشته طب ورزشی فارغ التحصیل شدم. در حال حاضر به عنوان عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی کرمان مشغول به خدمت می‌باشم.


تخصص طب ورزشی

طی ۲۰ سال اخیر ورزش حرفه ای و انجام ورزش میان تمامی افراد جامعه به سرعت گسترش پیدا کرده است، همچنین طیف سنی مراجعین به پزشکان با دردهای عضلانی اسکلتی با توجه به تغییر سبک زندگی و توجه به ارتقای سلامت و کیفیت زندگی تغییر کرده و به سنین ۲۰ تا ۳۰ سال رسیده است. متخصصین طب ورزشی آسیبهای عضلانی، لیگامانی، تاندونی و مشکلات استخوانی و همچنین موارد مزمن دردهای عضلانی اسکلتی از قبیل مشکلات کمر و گردن مانند دیسک، مشکلات شانه، دردهای ناحیه آرنج و مچ دست و انگشتان، دردهای ناحیه لگن و ران، مشکلات ناحیه زانو وساق پا، مچ پا و مشکلات ناحیه پا از را با بررسی و معاینه دقیق تشخیص میدهند و درمانهای لازم از قبیل تجویز نسخه ورزشی مختص آن آسیب، درمان دارویی، درمانهای دستی، تجویز ارتز، پروتز، دستگاههای فیزیوتراپی از قبیل لیزرهای پرتوان و درمانهای REGENERATIVE تحت هدایت سونوگرافی را انجام میدهند.


متخصص

طب ورزشی


Sport Medicine

تنها هدف طب ورزشی درمان و بازتوانی آسیبهای عضلانی اسکلتی نیست. پیشگیری از آسیبها و ارتقای سلامت نقش بسیار مهمی در حیطه طب ورزشی و آسیبها دارد.

دکتر علیرضا حسن نژاد